Antyki w nowoczesnym wnętrzu - jak to połączyć?

Antyki w nowoczesnym wnętrzu - jak to połączyć?

Obecnie, coraz bardziej popularne staje się łączenie stylów we wnętrzach. Nie jest to jednak proste zadanie, a jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenia prezentowały się modnie i funkcjonalnie, wymaga to odpowiedniego zaplanowania przestrzeni. Jak zatem połączyć antyki z nowoczesnym wnętrzem? Podpowiadamy!

Piękno antyków w nowoczesnym wnętrzu

Chcesz stworzyć wnętrze, które nie tylko będzie nowoczesne, ale również z duszą? W tym celu doskonale sprawdzą się współczesne rozwiązania oraz stare meble Katowice. Nie jest łatwo pogodzić stare z nowym, aby całe wnętrze prezentowało się gustownie i stylowo. Przede wszystkim, takie pomieszczenia należy urządzać w wyczuciem. Bardzo łatwo jest przesadzić, a wtedy zamiast stylowego wnętrza uzyskamy kiczowaty styl. Warto wspomnieć o tym, że stare, antyczne meble doskonale prezentują się w pomieszczeniach w stylu minimalistycznym. Doskonale sprawdzą się zatem we wnętrzach urządzonych w sposób prosty i funkcjonalny. Jasne ściany, klasyczna podłoga to idealne tło do starych, oryginalnych mebli. To one stanowią główną dekorację i przykuwają wzrok. Nie ma tutaj zatem miejsca na różne kolory ścian, tapety czy oryginalną podłogę.

Jakie dodatki sprawdzą się w takim wnętrzu?

Każde pomieszczenie prezentuje się lepiej, jeśli znajdują się w nim dodatki i elementy dekoracyjne. Jednak ich ilość warto dostosować do konkretnego stylu. Antyki w nowoczesnym wnętrzu już same w sobie są wyjątkową dekoracją, dlatego nie warto przesadzać z resztą dodatków. Doskonale sprawdzą się na przykład dekoracje ścienne. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku białych ścian. Warto zatem wybrać obrazy o stonowanej kolorystyce. Świetnym uzupełnieniem będzie podświetlenie obrazów, co wprowadzi do wnętrza wyjątkowy klimat i sprawi, że stanie się ono jeszcze bardziej eleganckie.

Styl antyczny i nowoczesny w pokoju dziecięcym

Czy połączenie stylu antycznego i nowoczesnego w pokoju dziecięcym to dobry pomysł? Jak najbardziej! Możemy zastosować na przykład meble antyczne, które sprawdzają się w każdym pomieszczeniu - salonie, sypialni, kuchni, łazience oraz pokoju dziecięcym. W tym przypadku zasada jest taka sama. Pokój dziecięcy z meblami antycznymi powinien być urządzony w sposób prosty i minimalistyczny. Warto zatem zastosować jasne, pastelowe kolory, niewielką ilość dodatków, a także zwrócić uwagę na funkcjonalność pomieszczenia. Innym rozwiązaniem będą nowoczesne meble dla dzieci w połączeniu z antycznymi dodatkami, jak oświetlenie czy stare zabawki po renowacji. To połączenie będzie prezentować się niezwykle stylowo!