Antyki we wnętrzu - sprawdź inspiracje!

Antyki we wnętrzu - sprawdź inspiracje!

Klasyczne meble w nowoczesnych mieszkaniach to trend, który króluje od wielu lat i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jak urządzić wnętrza z klasą, które będą jednocześnie funkcjonalne i dostosowane do naszych potrzeb? Podpowiadamy!

Antyki - czyli sposób na wnętrze z klasą

Antyki nazywane są meblami z duszą. Wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości drewna, niekiedy robione ręcznie. Ogromną zaletą antyków jest fakt, że ich wygląd jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Zazwyczaj są to naprawdę stare meble Katowice. Oczywiście, z racji wieku wymagają zazwyczaj odpowiedniej renowacji, jednak po różnego rodzaju zabiegach mebel może okazać się doskonałym elementem naszego wnętrza z klasą. Antyki idealnie sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu - salonie, sypialni, przedpokoju, a nawet kuchni. Przy odpowiedniej aranżacji odnajdą się nawet w nowoczesnym wnętrzu.

Jakie dodatki do wnętrza z klasą?

Jeśli zdecydujemy się na to, aby w naszych wnętrzach znalazły się antyczne meble, to odpowiednio dobrane dodatki będą kluczowe, aby wnętrze prezentowało się spójnie i stylowo. Przede wszystkim warto mieć świadomość, że meble antyczne już same w sobie są doskonałą ozdobą i przykuwają wzrok. Dlatego też lepiej nie przesadzić z ilością dodatków. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju obrazy na ścianach. Sztuka doda wnętrzu finezji i klasy. Ciekawym pomysłem będzie podświetlenie obrazów, co jeszcze bardziej uwydatni ich piękno. We wnętrzu z klasą doskonale sprawdzą się również lustra. Optycznie powiększą niewielkie pomieszczenia, a w przypadku dużych dodadzą lekkości. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju ozdobne wazony. Warto wspomnieć o tym, że meble antyczne pięknie prezentują się w jasnych pomieszczeniach. Jeśli zdecydujemy się postawić w salonie dużą, starą komodę, to ciemny kolor ścian może okazać się nieco przytłaczający. W urządzaniu wnętrz z klasą bardzo ważna jest harmonia i zachowanie odpowiedniego balansu.

Czy antyki w pokoju dziecięcym to dobry pomysł?

Wielu osobom antyki kojarzą się z eleganckim salonem czy sypialnią. Jednak czy mogą znaleźć się również w pokoju dziecięcym? Jak najbardziej! Oczywiście, jak w przypadku każdego wnętrza, pokój dziecięcy należy urządzić z wyczuciem i zachować odpowiednią harmonię. Stare meble możemy przemalować na biało, dzięki czemu pokój dziecka będzie jasny i radosny. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się miękki, jasny dywan i pastelowe kolory ścian. Doskonale sprawdzą się również różnego rodzaju dodatki, które urozmaicą wnętrze. Mogą to być na przykład drewniane lampki nocne dla dzieci lub obrazki powieszone na ścianie. Antyki sprawdzą się w każdym wnętrzu, nawet w pokoju dziecięcym!