Bałtyckie piękno

Bałtyckie piękno

Wakacje w naszym kraju mogą przyjmować różne oblicza. Przede wszystkim lubimy spędzać czas z najbliższymi nam osobami i świetnie do tego sprawdzają się domowe urlopy. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem nie będzie przypadkiem rodzinny wyjazd nad morze. Bałtyk od zawsze przyciąga swoim wyjątkowym klimatem nie tylko turystów z Polski, ale także z zagranicy.

Dla każdego coś innego

Czasami nie doceniamy tego, jak długie jest polskie wybrzeże. Wiele krajów europejskich w ogóle nie posiada dostępu do morza, a niektóre mogą pochwalić się zdecydowanie krótszą linią brzegową. Ma to niebagatelne korzyści z wielu względów. Przede wszystkim jednak możemy wybrać taki kurort, który będzie dla nas najwygodniejszy pod kątem dojazdu. W niektóre miejsca zdecydowanie łatwiej będzie nam dojechać z Warszawy czy Płocka, natomiast do innych częściej zawitają mieszkańcy Poznania lub Wrocławia. Apartamenty w Krynicy Morskiej częściej rezerwują osoby ze wschodniej i centralnej części Polski, natomiast Międzyzdroje lub Kołobrzeg zazwyczaj opanowują Wielkopolanie.

Doskonały dojazd

Kiedyś wyprawa nad morze stanowiła prawdziwą udrękę. Niskiej jakości drogi w połączeniu z permanentnie jeżdżącymi po nich ciężarówkami sprawiały, że taka podróż praktycznie zawsze równała się drodze przez mękę. W dzisiejszych czasach jest jednak zupełnie inaczej. Wszystko to dzięki stale rozwijającej się sieci dróg ekspresowych oraz autostrad. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów dojechać w naprawdę różne lokalizacje, nawet z południa Polski. Jeżeli spojrzymy na mapę naszego kraju, zdecydowanie największe znaczenie mają drogi numer 1 oraz 3. Pierwsza z nich wiedzie od Gdańska, aż po czeską granicę na południu Polski. "Trójka" świetnie sprawdzi się przede wszystkim dla mieszkańców zachodniej części naszego kraju.

Nie tylko latem

Przyjęło się mówić, że nad Bałtyk powinno się podróżować tylko i wyłącznie w najcieplejszych miesiącach w roku. Nic bardziej mylnego. Od jakiegoś czasu zarówno właściciele największych hoteli w naszym kraju, jak również mniejszych ośrodków zachęcają do podróżowania nad morze także w miesiącach jesiennych oraz zimowych. Na czym opierają swoją ofertę? Poza czystym powietrzem obfitującym w zdrowy dla naszego organizmu jod, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wiele zabiegów zdrowotnych oraz otwierających się spa.