Jak odświeżyć swój dom i ogród?

Jak odświeżyć swój dom i ogród?

Odświeżenie domu lub ogrodu wcale nie musi oznaczać remontu lub kosztownych inwestycji. Wystarczy zmiana kilku dekoracji, aby wnętrze lub ogród zmieniło się nie do poznania. Jak zatem w tani szybki sposób wprowadzić kilka zmian do swojego domu? Sprawdź nasze pomysły!

Jak sprawić, żeby stare meble wyglądały jak nowe?

Chcąc odmienić wnętrze domu, wcale nie musimy kupować nowych mebli. Starajmy się wykorzystać to, co już mamy. Naszym starym meblom możemy nadać drugie życie za pomocą kilku sprawdzonych pomysłów. Renowacja mebli Katowice nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednią farbę, dzięki której pokryjemy wszelkie zadrapania i sprawimy, że nasze meble będą wyglądały jak nowe. Zanim jednak przejdziemy do malowania, warto przetrzeć wszystkie elementy mebla za pomocą papieru ściernego. Samodzielnie możemy także wykonać renowację mebli tapicerowanych, na przykład krzeseł. Zmiana obicia sprawi, że nasze wnętrze może odmienić się nie do poznania!

Zmiana wnętrza za pomocą dekoracji

Zmiana dekoracji to doskonały sposób, aby odświeżyć wnętrze domu. Wystarczy, że zmienimy zasłony w oknach oraz dodamy kilka poduszek na kanapę, a nasze wnętrza nabierze zupełnie innego charakteru. Świetnym pomysłem będzie również dekoracja ścian w salonie. Możemy powiesić różnego rodzaju obrazy - większe i mniejsze, tworząc efektowną galerię. Świetnym pomysłem będzie także podświetlenie obrazów. Odpowiednie światło sprawi, że nasza dekoracja będzie niezwykle efektowna. Jakie jeszcze dekoracje sprawdzą się we wnętrzu? Bardzo ważne jest przede wszystkim oświetlenie. Stylowe lampy mogą całkowicie odmienić wnętrze. Na podłogę możemy położyć miękki dywan, a na stół postawić designerski wazon z żywymi kwiatami. To tylko kilka pomysłów, jak w łatwi i przede wszystkim tani sposób diametralnie zmienić wnętrze domu.

Stylowy i nowoczesny ogród

Ogród to doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza gdy na zewnątrz panuje ładna pogoda. Stylowy i nowoczesny wygląd ogrodu jeszcze bardziej umili nam przebywanie na świeżym powietrzu. Jak zatem w łatwy sposób odświeżyć wygląd naszego ogrodu? Doskonałym rozwiązaniem będą duże donice ogrodowe. Wybór kolorów i kształtów jest ogromny i z pewnością znajdziemy takie, które przypadną nam do gustu. W donicach możemy umieścić ozdobne rośliny, które jeszcze bardziej urozmaicą przestrzeń. W naszym ogrodzie możemy postawić ozdobne lampki, które wprowadzą wyjątkowy klimat, w sam raz na długie, letnie wieczory. Przydomową przestrzeń urozmaicą stylowe meble ogrodowe, na których możemy położyć kolorowe poduszki lub koce. Całość będzie prezentować się niezwykle nowocześnie i efektownie.