Jak rozwinąć biznes na Dolnym Śląsku?

Jak rozwinąć biznes na Dolnym Śląsku?

Zachodnia Polska słynie z przedsiębiorczości na niezwykłym wręcz poziomie, w porównaniu do reszty kraju. Widać to wyraźnie w momencie, w którym spojrzymy na liczbę zakładanych działalności gospodarczych każdego dnia. Dotyczy to zarówno mieszkańców Wielkopolski, jak również Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Na Dolnym Śląsku także można zauważyć ten trend.

Nie tylko w centrum

W dzisiejszych czasach biznesem traktuje się przede wszystkim wykonywanie zlecanych usług, na przykład w agencjach marketingowych czy też w formie rozliczeń księgowych lub finansowych. Oczywiście, ze względu na coraz większą konkurencyjność na rynku takie firmy cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Trudno jednak nie zwrócić uwagi na wciąż mocną pozycję produkcji lub obróbki materiałów. Bardzo dobrze prosperują przede wszystkim niezbędne przy okazji wykańczania wnętrz oraz tarasów. Zalicza się do nich stolarzy czy firmy budowlane, ale również zakład szklarski. Wrocław ma w swoich granicach wielu utalentowanych speców od rozmaitych prac.

Wzrost popularności usług

Oczywiście nie zmienia to faktu, że rynek usługowy w dzisiejszych czasach rozwija się w zatrważający wręcz sposób. Ma na to wpływ kilka czynników. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że aktualnie możemy wykorzystać również nasze zasoby do rozwijania swojej marki za granicą. Dotyczy to zarówno firm współpracujących z podmiotami z całego świata, jak również pracowników mających podpisane umowy z globalnymi korporacjami, nie tylko ich filiami w polskich miastach. Z tego względu mamy zdecydowany wzrost osób zatrudnionych w szeroko rozumianych usługach. Widać to wyraźnie w wielu wskaźnikach. Dobrym przykładem jest wyraźny wystrzał takich statystyk jak wynajem powierzchni biurowych. Wrocław pomału zaczyna po raz kolejny przyciągać do siebie pracowników po tym, jak pandemia przedefiniowała rynek, oparty obecnie w dużej mierze na pracy zdalnej.

Łatwość w komunikacji

Trudno znaleźć lepiej skomunikowane miasto pod kątem logistycznym, niż Wrocław. Jest to region, w którym mamy zdecydowanie najwięcej połączeń drogami ekspresowymi oraz autostradami. Bez najmniejszych problemów dojedziemy takimi trasami do Warszawy i Rzeszowa, nie wspominając o nieco ponad 90 minutach do Poznania. Oczywiście nie bez znaczenia są również połączenia zagraniczne. Poza prężnie funkcjonującym lotniskiem, w zaledwie kilkadziesiąt minut dojedziemy zarówno do granicy czeskiej, jak również tej niemieckiej.