Jak udekorować mieszkanie na Święta?

Jak udekorować mieszkanie na Święta?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego wielu z nas myśli już o ozdobach i dekoracjach domu. Poza tradycyjną choinką, pierniczkami i wstążkami warto również postawić na nieco mniej oczywiste rozwiązania, które bez dwóch zdań wprawią twój dom w iście gwiazdkowy klimat. Co konkretnie mamy na myśli?

Tradycyjne stroiki i wieńce

Tradycja dekorowania drzwi z okazji nadchodzących Świąt nie jest już tak popularna, jak kilkadziesiąt lat temu. Może warto do niej wrócić? Świąteczne wieńce i stroiki potrafią być naprawdę przepiękne! Najczęściej dekorowane są drzwi zewnętrzne, które widać z daleka lub z wnętrza klatki schodowej. Jest to symbol informujący o twoim oczekiwaniu na nadchodzące Święta i wyjątkowy, rodzinny czas. Podobne dekoracje doskonale prezentują się również w oknach i na balkonach. Pamiętaj, że nie musisz kupować gotowego wieńca - najlepiej i najciekawiej wyglądają te robione samodzielnie!

Dekoracja stołu

Czy ktoś wyobraża sobie czas Świąt bez odpowiedniej dekoracji stołu? Prawdopodobnie nie! Problem w tym, że możliwości ozdobienia blatu jest naprawdę wiele i czasem ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Dużo zależy od rodzaju stołu. Jeśli posiadasz w domu stoły okrągłe, dębowe lub marmurowe, postaw na minimalistyczne dodatki, czyli np. subtelne figurki, małe choinki czy świąteczne słodycze. Jeśli natomiast w twoim mieszkaniu stoi duży, masywny stół, możesz pokusić się o nieco bardziej wyszukane dekoracje. Mamy tu na myśli przede wszystkim rozłożenie świątecznego obrusa lub bieżnika, ustawienie świec i wieńca, a nawet małej choinki. Dodatkowo możesz zainwestować w dedykowane serwetki. Nie zapomnij również o małych figurkach i słodkościach, które na każdym stole świątecznym wyglądają doskonale.

Detale

Dekorowanie domu na czas Świąt to nie lada wyzwanie! Trzeba bowiem pamiętać także o nieoczywistych rzeczach. Jeśli marzy ci się, aby twoje mieszkanie wyglądało niemal jak ze świątecznych filmów, musisz zadbać o najdrobniejsze detale. Sztuczny śnieg na oknach, koce i poduszki, skarpetki na kominku, srebrne i złote świeczniki, firany, lampki...elementów wystroju świątecznego wnętrza jest naprawdę wiele! Zdecydowanie warto zawczasu przejrzeć inspiracje, które bez problemu odnajdziesz w sieci lub różnego rodzaju czasopismach. Jeśli zależy ci na osiągnieciu naprawdę niesamowitego efektu, nie zapominaj również o zapachu, który również wpływa na rozbudzenie świątecznej atmosfery. Cynamon, pomarańcza, goździki...to tylko kilka nut, które każdemu skojarzą się z nadchodzącymi Świętami!