Jak wybrać termometr zewnętrzny?
Termometry zewnętrzne to praktyczny sposób, by wciąż pozostawać na bieżąco, jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, w tym temperaturę. Do tego mogą one stanowić ciekawy element dekoracyjny ogrodu, tarasu lub patio. Nie każdy jednak wie, na co zwrócić uwagę w czasie dokonywania wyboru; wszak rodzajów dostępnych na rynku termometrów jest zatrważająco wiele. No i czy w dobie cyfryzacji termometr zewnętrzny jest nam w rzeczywistości niezbędny, skoro wszystkie informacje można uzyskać z telewizyjnych lub radiowych komunikatów pogodowych...? Odpowiadamy!
Dlaczego warto zainwestować w zewnętrzną stację pogodową?
Wierzymy, że istnieje kilka racjonalnych powodów, przemawiających za słusznością decyzji o zakupie termometru zewnętrznego. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego termometru dla Twojego domu. Przede wszystkim komunikaty pogodowe w telefonach czy telewizji przeważnie aktualizowane są co godzinę, natomiast termometr zewnętrzny zapewnia aktualny odczyt temperatury o każdej porze dnia i nocy. Zerknięcie na ścianę w pokoju jest szybsze niż uruchomienie aplikacji czy zajrzenie do internetu. A to nie wszystko!
Nie musisz poprzestawać na jednym!
Ponadto temperatury na zewnątrz różnią się w zależności od warunków, na przykład od zieleni, miejsc zacienionych, proporcji trawnika do powierzchni zabudowanej oraz innych elementów krajobrazu i elementów zewnętrznych. Posiadając kilka zewnętrznych termometrów w różnych miejscach, zawsze pozostaniesz na bieżąco i zyskasz gwarancję dokładności. Możesz wybierać spośród wielu rodzajów, niezależnie od tego, czy interesuje Cię temperatura, wilgotność powietrza czy godziny wschodu słońca lub po prostu prognoza pogody Jasło. Jednymi z popularniejszych termometrów zewnętrznych są podwójne stacje przeznaczone do odczytu z daleka. Jeden montujesz na zewnątrz, drugi – w środku pomieszczenia.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Przede wszystkim na dostępne opcje. Niektórzy z nas szukają nie tylko termometru, ale i higrometru (odpowiedzialnego za informowanie o wilgotności powietrza), innym wystarczy informacja o wschodach i zachodach słońca oraz ciśnieniu powietrza. Niektóre termometry zewnętrzne są analogowe, inne – elektroniczne. Część jest na baterie, część – ładuje się energią słoneczną. Pamiętaj, że cechy te mają wpływ na cenę końcową stacji pogodowej. Zanim więc podejmiesz decyzje, przemyśl, jakiego urządzenia w rzeczywistości potrzebujesz oraz z jakich funkcji będziesz korzystać, by nie przepłacać.