Jak zaaranżować nowoczesną werandę?

Jak zaaranżować nowoczesną werandę?

Właściciele domów jednorodzinnych wybierają różne opcje zewnętrznych przestrzeni: tarasy, werandy, balkony...możliwości jest naprawdę wiele. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na tym, w jaki sposób można zaaranżować werandę w stylu nowoczesnym. Podrzucamy garść ciekawych rozwiązań.

Nowoczesne drzwi wejściowe

Weranda to miejsce, które zazwyczaj umiejscowione jest w okolicy wejściowych drzwi do domu. Aby nabrała nowoczesnej formy, warto zacząć właśnie od tego elementu a następnie dostosować parkiet, belki i ogólny zamysł stylistyczny. Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim solidne i dobrane kolorystycznie do pozostałych elementów werandy. Jeśli zatem stawiasz na ciemne drewno, postaraj się poszukać drzwi właśnie w takim odcieniu. Jeśli jednak masz ochotę przełamać utarte standardy i postawić na nieco odważniejszą kolorystykę zawsze możesz zamontować uniwersalne, czarne drzwi zewnętrzne. Poznań czy Warszawa - w każdym mieście znajdziesz sklepy z bogatą ofertą drzwi wejściowych.

Pokaźnych rozmiarów stół

Weranda to bardzo często miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich, szczególnie w okresie wiosny i lata. Warto zatem zadbać o komfort naszych gości, decydując się na zakup dużego stołu oraz wygodnych ławek. Ławki i krzesła warto z kolei wysłać wygodnymi poduszkami, które dodatkowo odgrywają rolę dekoracyjną. Wracając jednak do stołu: powinien być on przede wszystkim solidny i na tyle duży, aby bez problemu zasiedli przy nim nasi goście np. podczas letniego grilla. W ostatnim czasie na popularności zyskały stoły okrągłe dębowe i marmurowe. Jako że marmur nie jest odpowiednim materiałem do przechowywania na zewnątrz, ponieważ nie jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie drewno dębowe, które jest solidne i estetyczne.

Dekoracje

Ostatnim aspektem, który ma duży wpływ na ostateczny wygląd naszej werandy, są oczywiście dodatki. Pamiętaj, że wejście na werandę to nie brama garażowa segmentowa, która nie wymaga aranżacji. Z tego powodu wejście warto ozdobić wiszącymi kwiatami, efektowną bramą czy innymi dekoracjami. Jeśli chodzi o kwiaty, to powinny się one pojawić na całej przestrzeni werandy. Na stole również powinny pojawić się świeżo cięte bukiety. Dodatkowo pamiętaj o czystym obrusie, ozdobnych naczyniach czy ogrodowych krasnalach. Wszystko to sprawi, ze twoja domowa weranda będzie prezentować się nie tylko nowocześnie, ale również niezwykle przytulnie!