Jak zaaranżować salon w stylu pełnym klasy?

Jak zaaranżować salon w stylu pełnym klasy?

Kto z nas nie marzy o pięknym, pełnym szyku i dobrego smaku salonie? To bez wątpienia cel każdego, kto jest na etapie aranżowania wnętrza swojego domu czy mieszkania. Z jakich elementów skorzystać, aby salonowa przestrzeń zachwycała i była dowodem na świetny gust właścicieli lokum? Oto kilka porad z naszej strony.

Aranżacja ścian

Jednym z najważniejszych elementów wystroju salonu jest oczywiście odpowiednia ekspozycja na ścianach pokoju. Niektórzy decydują się na minimalistyczne grafiki, fotoplakaty, a nawet specjalnie zaprojektowane malunki ściennie. Jeśli chcesz jednak, aby twój salon zachwycał swoją klasyką, postaw na tradycyjne obrazy w ramach! To rozwiązanie sprawdzone i niezwykle efektowne. Dodatkowo możesz zainwestować w podświetlenie obrazów, co dodatkowo wzmocni efekt końcowy. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać tematykę obrazów: portret, martwa natura, a może architektura? Niektóre dzieła sztuki możesz wylicytować w sieci, dzięki czemu obrazy nie będą już tylko ozdobą ścian salonu, ale również świetną lokatą na przyszłość.

Kwiaty

Kolejnym elementem, który bezwzględnie musi znaleźć się w każdym eleganckim salonie, jest roślinność. Czym byłby pokój dzienny bez kojącej i klasycznej zieleni? Domowa jungla zawsze prezentuje się zachwycająco, szczególnie gdy jest odpowiednio zaaranżowana. Możesz np. wykorzystać modne donice led, które dodadzą wnętrzu unikalnego charakteru, a tym samym doskonale wyeksponują twoje rośliny. Jakie konkretnie kwiaty sprawdzą się do salonu? Z pewnością różnego rodzaju palmy i monstery, ale także paprocie, wrzośce i hibiskus. Nie zapominaj również o świeżych kwiatach w wazonie, które dodają wnętrzom cudownej świeżości i uroku!

Nietypowe meble

Wiele osób decyduje się na wystrój salonu w stylu nowoczesnym, który jest dość typowy i przewidywalny. Jeśli planujesz urządzić pokój dzienny nieco bardziej ekstrawagancko, skup się przede wszystkim na jego odpowiednim umeblowaniu. Zamiast klasycznego stolika kawowego, sprawdź lepiej te z marmurowymi blatami, które w ostatnim czasie podpijają rynki całego świata. W salonie świetnie prezentują się również antyki i stare meble, które zostały odnowione. Może na strychu czy w piwnicy kurzy się toaletka po babci albo gablota sprzed kilku dekad? Takie meble zdecydowanie warto odświeżyć i wyeksponować w salonowej przestrzeni! Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie, na rynku funkcjonuje wiele firm, które zajmują się renowacjami profesjonalnie. Renowacja mebli, Katowice czy Trójmiasto, w każdym miejscu znajdziesz odpowiedniego fachowca!