Kilka ciekawych pomysłów na odświeżenie domu

Kilka ciekawych pomysłów na odświeżenie domu

Odświeżenie domu nie oznacza, że musisz wydać dużo pieniędzy. Mamy kilka pomysłów jak zrobić to w tani i fajny sposób. Nawet małe dekoracje mogą zrobić duże różnice i pozytywnie wpłynąć na wnętrze.

Wykorzystaj folię ozdobną do szafki i przemaluj żyrandola

Użyj folii, aby przekształcić zwykłą gablotę w nowoczesny mebel do przechowywania. Folia ze szkła karbowanego pomoże również zapobiegać odpryskom i zadrapaniom. Możesz też nadać jej charakteru, wybierając witraż lub wzorzystą folię okienną, aby uzyskać naprawdę fajny wzór na szafkę. Uważaj, aby nie przepełnić półek w środku. Używaj stosów misek, stosów książek i przedmiotów o ciekawych kształtach, aby stworzyć równowagę w odbiorze. W wielu domach są popularne metalowe abażury na żyrandol. Metal łatwo się maluje. Dlaczego tego nie wykorzystać? Możesz zdjąć tę metalową konstrukcję i przemalować na zupełnie inny kolor. Farbę w sprayu tanio kupisz w każdym sklepie budowlanym. Malowanie jest szybkie i łatwe, więc kolor może zmieniać bardzo często. Jeśli sam nie masz czasu, na renowacje mebli to zleć to fachowcom. Na Śląsku renowacja mebli Katowice świetnie sobie z tym poradzi.

Stwórz własną grafikę na ścianie

Nie musisz wydawać fortuny na dzieła sztuki, aby ozdobić swoje ściany. Możesz stworzyć własną grafikę! Kawałek materiału, starą poszewkę na kołdrę, ulubiony szalik, a nawet sukienka kupiona w sklepie z tanią odzieżą można po prostu rozciągnąć na płótnie i zszyć. Jeśli pozostało Ci wystarczająco dużo materiału, zrób też kilka poszewek na poduszki, aby mieć jednolity wystrój pokoju. Takie przygotowane przez Ciebie grafiki na ścianie potrzebują też specjalnego światła, aby uwypuklić ich walory. Przyda się tu wysokiej jakości podświetlenie obrazów. Odpowiedni kolor światła i faktura na grafice da nowe doznania i będzie pięknie się prezentować.

Dodaj trochę zieleni we wnętrzach

Rośliny tchną życie w każdą kolorystykę salonu, a w neutralnym pomieszczeniu dodadzą wspaniałego kolorytu. Żywe rośliny to doskonały wybór, jeśli chodzi o poprawę jakości powietrza, a ich wzrost jest bardzo satysfakcjonujący, chociaż może być trudno o nie dbać, gdy naturalne światło jest ograniczone. Jeśli nie jesteś osobą lubiącą dbać o rośliny, to udekoruj swoje mieszkanie sztucznymi roślinami. Ich wizualny wpływ na twój wystrój będzie taki sam, jakie mają żywe rośliny. Wybierając rośliny, nie zapomnij o doniczkach, w których będą się ładnie prezentować. Na duże rośliny polecamy duże donice ogrodowe. To propozycja nie tylko na taras lub balkon. W domu tez świetnie się sprawdzą. Zielony dom to dom pełen energii.