Krynica Morska – spokojnie miasto między morzem a zalewem

Krynica Morska – spokojnie miasto między morzem a zalewem

Krynica Morska to niewielkie miasto położone pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym. Dojechać można do niego tylko jedną drogą, która ciągnie się wzdłuż wąskiego przesmyku lądu. Krynica Morska jest także miastem przygranicznym, które od wschodu graniczy z Federacją Rosyjską, a dokładnie mówić z Królewcem. Granica ta ma zaledwie 850 metrów długości. Co roku miasto to przyciąga do siebie tysiące turystów z całego kraju i nie tylko, chcących odpocząć nad polskim morzem i poznać uroki tej części Polski, a bez dwóch zdań jest tam co zwiedzać. Poznaj kilka najważniejszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Krynicę Morską

Krynica Morska – malownicza nadbałtycka miejscowość

Krynica Morska to przede wszystkim długa na ok. 25 kilometrów plaża otoczona sosnowo-bukowym lasem oraz piętrzącymi się wydmami, dlatego kąpiel w morzu i plażowanie to obowiązkowe punkty, które trzeba zaliczyć podczas pobytu w tym mieście. Pogoda jak to nad Bałtykiem – bywa kapryśna, jednak z roku na rok, w wakacje możemy cieszyć się coraz to dłuższymi falami gorących dni, które sprzyjają wylegiwaniu się na złotym piasku. Co jeszcze warto zobaczyć, odwiedzając ten nadbałtycki kurort? Miasto do zaoferowania ma wiele atrakcji, które ucieszą zarówno dużych, jak i małych wczasowiczów. W mieście obowiązkowym punktem są port rybacki oraz molo, które to z kolei znajdują się po drugiej stronie miasta, nad zalewem Wiślanym. Z tego też punktu kilka razy dziennie odpływa tramwaj wodny, którym dopłynąć można do urokliwego Tolkmicka położonego po drugiej stronie zalewu.

Co zobaczyć w Krynicy Morskiej?

Krynica Morska to przede wszystkim przepiękne widoki, które otaczają miasto z każdej strony. Aby zobaczyć jak najwięcej, warto oglądać je z góry. Doskonałym do tego miejscem będzie historyczna latarnia morska, która otwarta jest dla wszystkich zwiedzających w sezonie letnim. Kolejnym punktem, z którego zachwycać można się okolicznymi widokami, jest Wielbłądzi Garb – najwyższe wzniesienie położone na Mierzei Wiślanej, które jest także najwyższą stałą wydmą w całej Europie.

Gdzie spać w Krynicy Morskiej?

Baza noclegowa Krynicy Morskiej jest bardzo dobrze rozwinięta, dlatego znalezienie odpowiedniego lokum nie powinno stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Oferta ta jest bardzo bogata, dlatego bez problemu znajdziesz tam: hotele, hostele, pensjonaty czy apartamenty. W Krynicy Morskiej znajduje się także kilka pól namiotowych, które ucieszą wszystkich lubiących bliższe obcowanie z naturą. Krynica Morska zachwyca niesamowitymi widokami i spokojem niosącym się na kilkudziesięciu kilometrach plaży, dlatego jest to wspaniałe miejscem na urlop i wypoczynek nad polskim morzem.