Masz dość pracy zdalnej? Znajdź najlepszą alternatywę!

W ostatnim czasie praca zdalna stała się niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród pracodawców. Nie każdy jednak ceni sobie ten model. Praca z domu dla niektórych jest wybawieniem i spełnieniem marzeń, a dla innych prawdziwym utrapieniem i horrorem. Jak poradzić sobie z tą sytuacją? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Praca z kawiarni

Wiele osób, które na co dzień pracują w modelu zdalnym i nie do końca odpowiada im takie rozwiązanie, postanawia wykorzystać ogólnodostępną przestrzeń w pobliskich barach i kawiarniach. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ w tego typu miejscach najczęściej panuje względny spokój, dostęp do internetu jest swobodny, a dodatkowo możemy zamówić sobie pyszną kawę czy ciastko, które umilą nam wykonywanie codziennych obowiązków. Oczywiście tego typu praca wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi chociażby z płaceniem za zamówione produkty, jednak zazwyczaj nie jest to problemem, biorąc pod uwagę możliwość zmiany otoczenia i wyjścia z czterech ścian własnego domu. Praca zdalna bywa bowiem dość obciążająca, a zmiana otoczenia jest wskazana choć raz na kilka dni, ponieważ dzięki temu poprawia się nasza efektywność i zdolność do koncentracji.

Wynajem biurka w co-workingu

Kolejny rozwiązaniem jest skorzystanie z wielu ofert tzw. przestrzeni co-workingowych, które są dostępne tak naprawdę w każdym mieście. Tego typu miejsca umożliwiają wykupienie abonamentu (dziennego, tygodniowego, miesięcznego lub dłuższego) na własne biurko, które przez cały okres trwania umowy będzie dostępne tylko dla ciebie. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają freelancerzy i osoby zatrudnione w modelu zdalnym. Co ważne, biura co-workingowe zapewniają kompleksowy dostęp do wszelkich udogodnień, które spotykamy w klasycznych biurach: wygodne biurka i fotele, swobodny dostęp do internetu, salki konferencyjne, wyposażoną kuchnię, toaletę czy parking!

Wynajem własnego biura

Ostatnią opcją jest oczywiście wynajęcie własnego biura czy gabinetu, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Pracodawcy zazwyczaj niezbyt chętnie oferują dofinansowania dla swoich pracowników na poczet wynajęcia biura, a koszty tego typu przedsięwzięć mogą być naprawdę wysokie. Jeśli jednak kwestia ceny nie jest dla ciebie aż tak ważna, a o wiele bardziej istotny jest spokój i możliwość codziennej pracy w doskonale dostosowanych warunkach, to rozwiązanie z pewnością spełni twoje oczekiwania. Nowoczesne i profesjonalne biura do wynajęcia, Szczecin czy Warszawa – w każdym mieście znajdziesz dziesiątki interesujących ofert!