Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida!

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida!

Od kiedy smartfony stały się praktycznie wszechobecne, aplikacje pogodowe zajęły miejsce prognozatorów pogody. Dawniej, by sprawdzić, czy za dwa dni będzie padać, czekaliśmy na dedykowany program telewizyjny, za to aktualną pogodę sprawdzaliśmy na termometrze. Oczywiście nadal możemy z nich korzystać, jednak to właśnie aplikacje pogodowe pozwalają nam na wysoką dokładność oraz obserwacje stanów długoterminowych. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Weawow Weather

Wprawdzie na rynku dostępnych jest obecnie wiele aplikacji i widżetów pogodowych dostępnych na urządzenia obsługujące system Androida, jednak nie wszystkie z nich są tak samo dokładne. Wybraliśmy więc trzy najlepsze z nich, które możesz pobrać na swój nowy telefon lub tablet z systemem Android już teraz. Pierwsza to Weawow Weather; doczekała się już 453 616 głosów dających średnią ocenę 4.9/5. To aplikacja darmowa i pozbawiona uciążliwych reklam. Możesz sprawdzić pogodę nawet do czternastu dni w przód i to w praktycznie każdym miejscu na ziemi! Jeśli więc interesuje Cię chociażby prognoza pogody Jasło – wystarczy, że pobierzesz aplikację z Google Play, zainstalujesz ją, wybierzesz odpowiednią lokalizację. To wszystko!

Today Weather

To aplikacja, która zbiera dane pogodowe aż z dziesięciu najpopularniejszych na świecie źródeł (National Weather Service, Accuweather.com, Here.com, Dark Sky, Foreca.com, Weather.gc.ca, Weatherbit.io, OpenWeatherMap, Met.no, Aemet.es, Dwd.de, Smhi.se, itp.). Prezentuje również dodatkowe informacje w sposób przystępny (choć w języku angielskim). Dzięki niej dowiesz się, jakiej jakości powietrze Cię dziś otacza oraz czy istnieje w nim ryzyko kontaktu z pyłkami (opcja dla alergików). Przedstawia dokładne dane dotyczące czasu wschodu i zachodu słońca oraz posiada opcję dzielenia się nimi wraz z siecią znajomych. Ponadto aplikacja ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi, wysyłając alerty ad silnego wiatru, ulewnego deszczu i śniegu czy też burz. Oceniło ją 79 231 użytkowników, wystawiając średnią ocenę 4,5/5.

AccuWeather – lokalna pogoda

To zaś opcja dla wszystkich tych, którzy poszukują aplikacji spolszczonej. Na dzień dzisiejszy sprawdziło ją aż 2 539 882 użytkowników (średnia ocena: 4.0/5). Cechuje ją bardzo prosty, intuicyjny interfejs i mnogość funkcji. Nie tylko tych podstawowych takich jak informacje o bieżących warunkach pogodowych i obszerne podsumowania analiz czy prognozy lokalne; ciekawostkę stanowić mogą animowane zdjęcia radarowe i satelitarne oraz filmy. Ma również swój dedykowany widget, jest stale uaktualniana i patchowana – jej twórcy reagują na ewentualne błędy, szybko weryfikują je i poprawiają.

I to się ceni!