Salon w stylu vintage

Salon w stylu vintage

Styl vintage zyskał sobie wielu zwolenników, zwłaszcza wśród osób, które uwielbiają wnętrza z duszą. Styl ten nawiązuje bezpośrednio do minionych epok. Wyróżnia się przede wszystkim oryginalnymi, antycznymi meblami oraz przedmiotami, których niegdyś używano, a które obecnie w pomieszczeniach w stylu vintage pełnią rolę dekoracyjną.

Antyczne meble w salonie

Styl vintage można łatwo rozpoznać po oryginalnych meblach z poprzednich epok. Zwolennicy tego stylu poszukują starych komód, stolików czy szafek, które wymagają odświeżenia. W tym celu przeprowadzana jest renowacja mebli. Katowice, Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, w których z pewnością znajdziemy firmy zajmujące się odnawianiem starych mebli. Wiele osób decyduje się jednak na samodzielną renowację, a cały proces traktują jako swoje hobby. Wszelkie meble znajdujące się w salonie w stylu vintage powinny mieć klasyczną formę, bez zbędnych zdobień. Dzięki temu świetnie będą prezentować się na tle jasnych ścian oraz oryginalnych dodatków.

Oświetlenie salonu

Oświetlenie to ważny element wystroju pomieszczeń, niezależnie od tego w jakim stylu je urządzamy. Poza praktycznym zastosowanie, stanowi także funkcję dekoracyjną i ma wpływ na całościowy wygląd wnętrza. W przypadku salonu w stylu vintage, świetnie sprawdzi się kilka źródeł światła. Oprócz głównej lampy, znajdującej się na suficie, świetnie będą prezentować się różnego rodzaju lamki stojące na antycznych meblach. Głównym źródłem światła w ciągu dnia są natomiast okna, które również powinny posiadać stylowe dekoracje. Świetnym rozwiązaniem będzie oryginalna zabudowa karnisza za pomocą sztukaterii. W salonie w stylu vintage najlepiej sprawdzą się zasłony w odcieniach beżu, brązu lub bieli.

Stylowe dodatki

W każdym pomieszczeniu, a zwłaszcza urządzonym w stylu vintage bardzo ważne są różnego rodzaju dodatki i dekoracje, które sprawiają, że wnętrze nabiera oryginalnego charakteru. Mogą to być na przykład stylowe świeczniki, wazony czy lampy. W salonie w stylu vintage powinny znaleźć się także obrazu, które nadadzą wnętrzu klimatu z poprzedniej epoki. Bardzo stylowym zabiegiem będzie podświetlenie obrazów, które może okazać się niezwykle efektownym rozwiązaniem. Popularnym rozwiązaniem jest także wykorzystywanie przedmiotów, które niegdyś były wykorzystywane w codziennym życiu, jako oryginalnych i przykuwających wzrok ozdób.