Tam, gdzie klasyka miesza się z nowoczesnością, czyli aranżacja wnętrza na potrzeby własne

Tam, gdzie klasyka miesza się z nowoczesnością, czyli aranżacja wnętrza na potrzeby własne

Któż z nas nie lubi przebywać w pięknie udekorowanym wnętrzu? Niezależnie od tego, z jakim stylem wnętrzarskim się utożsamiamy, otaczanie się różnego rodzaju przedmiotami leży w ludzkiej naturze. Tworząc miejsce, które będzie podtrzymywać w nas dobre samopoczucie, warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które wpasują się w nasze rozumienie piękna i estetyki.

Coś klasycznego, ale unikatowego

Jeśli jesteśmy miłośnikami antycznych mebli, niepowtarzalnego wzornictwa i finezyjnych kształtów, z pewnością rozglądać będziemy się za meblami z minionej epoki. Komis meblowy, pchli targ, aukcje internetowe, domy aukcyjne. Wszędzie tam mamy możliwość odszukania tego wyjątkowego mebla, który dopełni obrazu naszego lokum. Niestety, poszukiwania te mogą trwać latami, a koszty zakupu oryginalnego egzemplarza mogą sięgać niebotycznych kwot. Jeśli chcemy skrócić sobie drogę do posiadania czegoś, czego nikt inny mieć nie będzie, warto rozejrzeć się na strychu czy w piwnicy. Może w kącie stoi gdzieś zapomniana sofa, komoda lub biurko, któremu można podarować drugie życie. W takim wypadku przyda nam się firma, której specjalnością jest renowacja mebli Katowice. Doświadczeni miłośnicy antyków z radością przywrócą dawny blask sfatygowanym już elementom wystroju wnętrza i podarują nam coś niewątpliwie wyjątkowego.

Coś eleganckiego, ale nowoczesnego

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które można wprowadzić w swoim wnętrzu, jest, poniekąd nowoczesna w koncepcji, zabudowa karnisza. Chociaż ze sztukaterią na sufitach mamy do czynienia od wieków, możliwość ukrycia przed wzrokiem ciekawskich listwy zasłonowej jest rozwiązaniem nowym i kuszącym. Dzięki zastosowaniu lekkiego i wytrzymałego materiału, bez problemu możemy nadać interesującej nas przestrzeni odrobiny ekstrawaganckiej elegancji. Co więcej, stosując tego typu rozwiązania, z łatwością możemy zamaskować pewne niedociągnięcia budowlane czy powstałe przez lata użytkowania drobne pęknięcia, jakie zdarza się spotkać na łączeniach ścian i sufitu.

Coś nowoczesnego, ale subtelnego

Nie ma chyba osoby, której nie zdarzy się zawiesić wzroku na miłym dla oka obrazie czy rozczulającej fotografii. Każdy posiada jakąś swoją prywatną kolekcję ulubionych zdjęć, a nawet całą galerię interesujących grafik czy obrazów. Aby nie pozostawały one niedostrzeżone, warto pomyśleć o ich ciekawej ekspozycji. By nasze zbiory nie pozostawały w cieniu, zainwestujmy w odpowiednie podświetlenie obrazów. Takie rozwiązanie jest jednocześnie nowoczesne, ale i niezwykle dyskretne. Do tego doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku chęci zaprezentowania wyjątkowego eksponatu, jak i podczas tworzenia intymnego kącika, pełnego wspomnień i wytchnienia.