Umowy taras w stylu retro? To możliwe!

Umowy taras w stylu retro? To możliwe!

Marzy ci się klimatyczny taras utrzymany w konwencji vintage? A zatem do dzieła! Aby zaaranżować tego typu przestrzeń, potrzebujesz jedynie wolnego czasu, chęci i trochę środków finansowych. Od czego zacząć i w jakie materiały się zaopatrzyć? Jakie rozwiązania zastosować? Na te pytania odpowiemy w naszym dzisiejszym artykule.

Podstawowe dodatki

O klimacie danej przestrzeni decydują przede wszystkim dodatki, które zdecydujemy się w niej umieścić. Jeśli chodzi o konwencję retro, to istotne są przede wszystkim elementy stylizowane na ten styl. Możesz oczywiście zainwestować w antyki i dodatki sprzed wieku, jednak wiąże się to oczywiście z dużymi wydatkami, a w dzisiejszym artykule zakładamy aranżację niskobudżetową. Wobec tego najlepiej wykorzystać moc drobnych szczegółów. Powieś na wewnętrznej ścianie tarasu obraz w ramie stylizowanej na antyczną. Dorzuć do tego kilka kinkietów lub zainstaluj podświetlenie obrazów. Taki zabieg sprawi, że taras przeistoczy się w przestrzeń przepełnioną specyficznym klimatem vintage!

Odpowiednio zaaranżowana roślinność

Czy ktokolwiek wyobraża sobie domowy taras bez dużej ilości roślin? Z pewnością nie! Zastanawiasz się, jakie kwiaty i drzewka umieścić w przestrzeni retro? Same gatunki nie mają tu zbyt dużego znaczenia. Warto skupić się jednak na aranżacji roślinności, czyli przede wszystkim wyborze odpowiednich doniczek. Doskonale spiszą się tutaj np. duże donice ogrodowe, które zawsze prezentują się niezwykle estetycznie, a ich uniwersalny design pięknie dopełnia każdą przestrzeń. Jeśli mimo wszystko zależy ci, aby dopasować rośliny do klasycznego stylu retro, postaw na bluszcz, duże paprocie i czerwone róże.

Meble vintage

Taras to nie tylko dekoracje i rośliny, ale również meble. Absolutną podstawą jest w tym przypadku duży stół oraz krzesła. Przyda się również komoda na różnego rodzaju drobiazgi i ogrodowe narzędzia. Tak jak już wspomnieliśmy, możesz zainwestować w prawdziwe antyki. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy, możesz samodzielnie odrestaurować zwykłe meble i wystylizować je na styl vintage. Profesjonalna renowacja mebli, Katowice czy Warszawa – w każdej miejscowości znajdziesz fachowców, którzy z przyjemnością pomogą ci w tym zadaniu. Gdzie jednak szukać starych mebli? Przejrzyj aukcje internetowe, odwiedź najbliższy pchli targ i oczywiście zajrzyj do swojej piwnicy!

Taras to miejsce, które stworzone jest przede wszystkim w celach wypoczynkowych. Z tego powodu warto zadbać o jego odpowiednią aranżację, aby codzienny relaks przebiegał w miłym otoczeniu. Konwencja vintage jak najbardziej temu sprzyja!