W jaką nieruchomość zainwestować w 2022 roku?

W jaką nieruchomość zainwestować w 2022 roku?

Rynek nieruchomości nieustannie się rozwija, a inwestycja w lokal lub mieszkanie jest oceniania jako jedna z najbardziej opłacalnych. Z tego powodu wielu ludzi decyduje się na ulokowanie swoich oszczędności właśnie w nieruchomościach. Rok 2022 przyniesie nam z pewnością rozwój kryzysu gospodarczego. W jakie nieruchomości warto zatem inwestować?

Mieszkanie pod wynajem

Mimo kryzysu mieszkania na wynajem wciąż będą doskonałym źródłem dochodu. To przez profesjonalistów jedna z najlepiej ocenianych form inwestycji, ponieważ wartość nieruchomości wciąż pnie się do góry, a stawki za wynajem rosną. Jeśli zatem rozważasz zakup mieszkania inwestycyjnego, przystosuj je do wynajmu np. przez parę lub grupę studentów. Warto poprosić o wsparcie profesjonalne biuro nieruchomości. Białystok czy Trójmiasto - w każdym mieście nie brakuje chętnych na wynajęcie mieszkania, jednak znalezienie odpowiednich osób nie jest łatwym zadaniem. Aby mieć pewność, że wynajmujemy lokal rozważnym i odpowiedzianym osobom, warto zadać wcześniej kilka kluczowych pytań i spisać właściwą umowę.

Apartamenty

Statystyki pokazują, że apartamenty są dla turystów o wiele atrakcyjniejszą formą noclegu, niż np. hotel. Głównym argumentem jest tutaj 100% prywatności i brak radykalnej ciszy nocnej. Apartamenty to lokale o podwyższonym standardzie, które najczęściej usytuowane są na wysokich piętrach budynków, dzięki czemu widoki z tarasu zapierają dech w piersiach. Na inwestycję w apartament najczęściej decydują się jednak osoby, które posiadają już kilka podobnych nieruchomości i zatrudniają osoby, które zajmują się zarządzaniem lokalami. W ostatnim czasie najpopularniejsze są apartamenty w Międzywodziu, na Mazurach, w Trójmieście i w polskich górach.

Lokale usługowe

Inną, równie ciekawą forma zainwestowania w nieruchomości, są lokale usługowe. Wbrew pozorom większość właścicieli sklepów i firm usługowych wcale nie posiada własnych nieruchomości. Najczęściej decydują się oni na wynajem, głównie z uwagi na sytuację finansową i możliwość wrzucania wynajmu w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli zatem chcesz dobrze zainwestować swoje pieniądze, postaw na zakup lub wybudowanie budynku, który podzielisz na kilka oddzielnych lokali. Niektóre z nich możesz także wynajmować jako powierzchnię biurową. Przed budową warto dobrze przemyśleć projekt budynku. Projekty domów z płaskim dachem raczej się w tym przypadku nie sprawdzą. Szkoda byłoby bowiem nie wykorzystać potencjału kilku piętrowego budynku, w którym lokali mogłoby powstać o wiele więcej.