Wyjątkowy dom, czyli jak zachwycić swoją posiadłością

Wyjątkowy dom, czyli jak zachwycić swoją  posiadłością

Urządzanie własnego domu to wielka przygoda. Wybór kolorów dla poszczególnych pomieszczeń czy dodatków, które urozmaicą przestrzeń, to zadanie czasochłonne, ale też dające ogromną satysfakcję. Niezależnie od tego, czy dekorujemy nową posiadłość, czy odświeżamy dom, którego ściany wiele słyszały, możemy stworzyć miejsce wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Odpowiednia prezencja od samego progu

Z domami tak jak z ludźmi - liczy się pierwsze wrażenie. Z doświadczenia każdy wie, jak szybko jest w stanie wyrobić sobie opinię na czyjś temat tylko na podstawie pierwszych kilku sekund spędzonych w pobliżu danego osobnika. Cóż, nie inaczej ma się sprawa z obiektami martwymi, w tym i z domami. Fakt, w przypadku ludzi złota zasada mówi, że liczy się piękno wewnętrzne i tak właśnie powinno być. Nie oznacza to jednak, że mamy z zachwytem spoglądać na niechlujnie ubrane i niepamiętające o podstawowych zasadach higieny osobistości. Akceptowalna społecznie kondycja wizualno-zapachowa to zdecydowanie podstawa. Jak to się ma w odniesieniu do naszego domu? Każdy lubi, gdy jego własność przyciąga spojrzenia i wzbudza zachwyt. Po to mężczyźni kupują sportowe auta, a kobiety ekstrawagancką biżuterię. W przypadku domu takim przyciągającym wzrok elementem mogą być duże donice ogrodowe, które wzbogacą teren wokół posiadłości i podkreślą nasze poczucie estetyki i elegancji.

Gdy pozostają nam meble z odzysku

Czasami jest tak, że przejmując dom po poprzednich właścicielach w spadku otrzymujemy też meble pierwszych gospodarzy. Zależnie od naszego upodobania możemy z nich korzystać, skierować na sprzedaż lub zwyczajnie wystawić przed dom, gdzie będą oczekiwać na szczęśliwego znalazcę. Czasem też, gdy już wykosztujemy się na nowe lokum, może okazać się, że niekoniecznie stać nas na natychmiastowy zakup całego nowego wyposażenia. Możliwe też, że nasze stare meble są w dobrej kondycji i jedyne, czego im trzeba, to delikatne odświeżenie. W takich wypadkach doskonałym wyjściem okaże się taka usługa jak renowacja mebli Katowice. Dzięki nieszablonowemu podejściu do tematu używanych sprzętów mamy szansę stać się właścicielami niepowtarzalnych egzemplarzy, na które inni będą spoglądać z podziwem.

Elegancja z nutką ekstrawagancji

Jednym z najczęściej spotykanych w domach akcesoriów ozdobnych są różnego rodzaju obrazy naścienne. Pamiątkowe zdjęcia rodzinne, grafiki współczesnych twórców czy klasyczne pejzaże od zawsze stanowią jeden z ulubionych elementów wnętrzarskich. Aby jednak nie przepaść w tłumie licznych pospolitych domowych wystawek, warto zaaranżować własną mini galerię, co z łatwością osiągniemy, wprowadzając takie rozwiązanie jak podświetlenie obrazów. Dzięki instalacji uzyskamy dekorację nie tylko elegancką i nieco ekstrawagancką, ale także nietuzinkową.